Bieg „Tropem WIlczym“ • Wyszków 2020

Bieg „Tropem WIlczym“ • Wyszków 2020

W tym roku bieg odbył się w Wyszkowie. Do przebiegnięcia był odcinek 1963 m. Uczestników biegu i kibiców powitała prezes Fundacji „Koherencja“ Anna Król.

Dzień 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963.

Bractwo Zabrodzkie w biegu reprezentowali: Magda Szewczyk, Ryszard Gawroński, Jacek Garbarczyk, Leszek Wawryło i Arkadiusz Redlicki. Natomiast z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu pobiegła grupa dzieci i młodzieży (16 osób). Łącznie w biegu wzięło udział ok. 200 osób. Biegacze otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

W drugiej części uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy, zapalono znicze i złożono kwiaty pod wyszkowskim pomnikiem. Poczęstunkiem była żołnierska grochówka i herbata.

Do współorganizacji tegorocznego biegu włączyli się między innymi: Stowarzyszenie Pepisko, Fundacja Koherencja, Nadleśnictwo Wyszków, Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie.

Zdjęcia: Tuba Wyszkowa, Arkadiusz Redlicki