Projekt „Wiata” – fundamenty • Niegów 2023

Projekt „Wiata” – fundamenty • Niegów 2023

27 maja 2023 zakończyliśmy pierwszy etap prac budowy wiaty przy Zabytkowym Młynie „Nowość” w Niegowie.

Szczególnie podziękowania ślemy do: Daniela Syla, Tomka Sobieraja, a także do Wiesława Jakubowskiego, Roberta Schreibera, Łukasza Kwiatkowskiego, Roberta Wawryło, Patryka Tchórza, Andrzeja Kurka, Arkadiusza Redlickiego, Ryszarda Gawrońskiego, Konrada Pie, Adama Strągowskiego, Pawła i Ewy Zawadzkich, Karola Kruśca i Jana Getki oraz wszystkich, którzy nas wspierają 🥰

Od rana przygotowywaliśmy plac budowy i narzędzia, następnie odebraliśmy materiały budowlane. W międzyczasie ekipa zabrała się za ustalenie szczegółów. Pełni zapału wzięliśmy się do pracy: kręcenie zbrojeń, kopanie dołów pod słupy, zbrojenie i zalewanie betonem. Wszystkie prace poszły bardzo sprawnie, na koniec uporządkowaliśmy plac budowy.

Ok. 16:00 zebraliśmy się na wspólne świętowanie pierwszych sukcesów budowlanych: można było zjeść pyszną kiełbasę z ogniska, zagryźć chrupiącym chlebem ziołowym wypiekanym w naszym piecu. Na ugaszenie pragnienia serwowaliśmy lemoniadę, a na deser kawę oraz ciasteczka.

Później dołączyli do nas muzycy z koncertu z okazji Dnia Matki, który odbywał się w GOK w Zabrodziu i wspólnie biesiadowaliśmy przy dźwiękach gitar akordeonu i boom-boxa 😉. Rozegrano także mecze siatkówki plażowej i badmintona.

Arkadiusz Redlicki i Patryk Tchórz oprowadzali także po zabytkowym młynie — goście mieli okazję zobaczyć pracę unikatowego silnika Winterthur.

W dobrych humorach bawiliśmy się do wieczora.

Zdjęcia: Karol Krusiec