Pożegnanie lata z jabłkiem w roli głównej • Niegów 2015

Pożegnanie lata z jabłkiem w roli głównej • Niegów 2015

W dniu 10 października 2015 r. Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie wraz z gronem sympatyków i sponsorów zorganizowało imprezę pt. „Pożegnanie lata z jabłkiem w roli głównej”. Tradycyjnie patronat medialny nad imprezą objął „Wyszkowiak”, ale obecne były również redakcje „Głosu Wyszkowa” i „Nowego Wyszkowiaka”. Wszyscy zainteresowani spotkali się w zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie.

Młyn został otwarty ok. godz. 12.00. Na parterze można było obejrzeć wystawę Szklana pracownia, gdzie prezentowane były różne przedmioty wykonane ze szkła.

Na pierwszym piętrze zagościła wystawa pt. Ziołowy Zakątek pokazującą maleńki kawałek pięknego Podlasia. Znalazły się tam zdjęcia z gospodarstwa agroturystycznego, przy którym powstał Ziołowy Zakątek z największym ogrodem botanicznym w Polsce (15 ha) oraz kilkanaście produktów firmy Dary Natury.

Jabłuszko pełne snu to tytuł pod jakim zaprezentowano na drugim piętrze najbardziej kolorowy zbiór prac dzieci przedszkolnych z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Adelinie i Zabrodziu. Oprócz tego odbywały się tam warsztaty z decoupage’u dla dzieci, które prowadził Młodzieżowy Wolontariat Szkolno-Parafialny Otwarte Serce.

Organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i rodziców. Dla wszystkich przewidziano konkursy z nagrodami.

Głównym punktem programu był zorganizowany po raz pierwszy konkurs na ciasto z jabłkiem. Zgłosiło się 15 uczestników. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Bogusławie Wielgolaskiej, II miejsce Renacie Tymińskiej oraz III miejsce Natalii Kłobukowskiej. Dyplomy i nagrody wręczył Wójt Gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.

Tło muzyczne, specjalnie na ten dzień, przygotował muzyk Tadeusz Markuszewski.

Około godziny 16.00 wszyscy zainteresowani obejrzeli film o Ziołowym Zakątku.

Spotkanie w młynie zakończyło się ok. godz. 18.00. Przez cały ten czas gościom towarzyszyły grillowane kiełbaski i gorące napoje, w tym oczywiście niezastąpiona kawa zbożowa serwowana tradycyjnie przez Urszulę Borkowską. Młyn odwiedziło w tym dniu ok. 100 osób.

Zdjęcia wykonała Adriana Redlicka.