Wieczór pezji Antoniego Gawińskiego • Niegów 2017

Wieczór pezji Antoniego Gawińskiego • Niegów 2017

W dniu 18 czerwca 2017 roku w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Niegowie po mszy świętej wieczornej odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie i Proboszcza Parafii w Niegowie Wieczór poezji Antoniego Gawińskiego.

Zaproszenie przyjął kuzyn A. Gawińskiego p. Marcin Romeyko-Hurko, który w ciekawy sposób, za pośrednictwem prezentacji multimedialnej zaprezentował postać poety.

Następnie uczniowie z lokalnych szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Zabrodziu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach, Gimnazjum im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Zabrodziu przedstawili program słowno-muzyczny.

Spotkanie prowadził Arkadiusz Redlicki prezes Bractwa Zabrodzkiego. Zaprezentowano wybrane wiersze A. Gawińskiego z tomiku wierszy pt. Mimochodem i ukradkiem (świat za oknem) oraz zagrano 4 utwory muzyczne na pianinie i klarnecie, które przeplatały się z poezją.

Wszyscy wykonawcy i osoby, które przyczyniły się do zorganizowania tego wydarzenia: Marcin Romeyko-Hurko, Kornelia Augustyniak, Matylda Pilarczyk, Mateusz Kochański, Wiktor Kochański, Martyna Redlicka, Wiktoria Fornal, Zofia Ambrach, Julia Sikora, Dagmara Krawczyk, Daniel Banasiak, Dominika Boguszewska, Artur Skibiński, Karolina Wójcik, Paweł Getka, otrzymały specjalne podziękowania.

Na zakończenie spotkania osoby zainteresowane miały możliwość zakupienia tomików poezji A. Gawińskiego.

Zdjęcia wykonała Adriana Redlicka.