II Rodzinne Kolędowanie • Niegów 2017

II Rodzinne Kolędowanie • Niegów 2017

W dniu 8 stycznia 2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie
i Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie zaprosili po raz drugi na doroczne Rodzinne Kolędowanie. Spotkanie odbyło się w kościele parafialnym w Niegowie po mszy św. o godz. 11.30.

Na początku przed występami zgromadzonych w kościele powitali Trzej Królowie z darami, którzy wszystkich poczęstowali słodyczami. Andrzej Krzeczkowski prezes Bractwa Zabrodzkiego wyczytywał występujące rodziny, a Arkadiusz Redlicki członek Zarządu wręczał dyplomy i upominki.

Wykonawców było więcej niż w roku poprzednim, a byli to: podopieczni Domu Pomocy Społecznej Fiszor w Gaju pod opieką s. dyr. Barbary Piotrowskiej, Julia Banasiak i Alicja Lewandowska, Łukasz, Ewelina i Zosia Dąbrowscy, Helena Michalik z Mają i Julią Perlan, Martyna i Oliwia Dana, Magdalena i Zuzanna Dzieciątko, Hania Walczyńska z babcią Anią, Grażyna i Marysia Połodziuk, Jarosław i Natalia Wielgolascy i Beata Seta, Malwina i Natalia Góreckie, Adriana i Martyna Redlickie, Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świeżak, Weronika i Tadeusz Chmiel, Jan Ślendak z rodziną, Paweł i Dominik Getka, Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Kolędy i pastorałki były wykonywane a cappella lub z akompaniamentem różnych instrumentów takich jak: organy, gitary, instrumenty perkusyjne, trąbka, akordeony.

Sponsorami imprezy poza Bractwem Zabrodzkim byli również: Tadeusz Michalik – Wójt Gminy Zabrodzie, Iwona i Jarosław Banasiak, Mariola i Zbigniew Paź, Regina i Wiesław Garbarczyk, Agnieszka i Wiesław Jakubowscy, Anna Walczyńska, Mariola i Tadeusz Rudzińscy, Ewa Marcinkiewicz oraz Zdzisław Bocian – Sekretarz Gminy Zabrodzie.

Wykonawcy prezentujący polskie kolędy i pastorałki znane i nieznane spowodowali, że pomimo chłodu panującego na zewnątrz, wewnątrz czuło się ciepłą świąteczną atmosferę, która wypełniła cały kościół ludźmi.