II Piknik Integracyjny „Razem Łatwiej“ • Niegów 2019

II Piknik Integracyjny „Razem Łatwiej“ • Niegów 2019

16 lipca 2019 roku o godzinie 9.00 przy zabytkowym młynie Nowość w Niegowie odbył się drugi piknik integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie. W tym roku wydarzenie zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wyszkowskiego w ramach zadania publicznego.

W pikniku wzięli udział wychowankowie DPS-ów w Niegowie i Fiszorze z opiekunami oraz wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu (łącznie ok. 60 osób).

Zainteresowani obejrzeli stary młyn, po którym oprowadzał Arkadiusz Redlicki. Następnie wszyscy spotkali się na placu przy młynie, gdzie rozegrano różne drużynowe konkurencje sportowe razem z wolontariuszami: bieg slalomem, podawanie balonów, marsz z ringiem na głowie, przeciąganie liny, zabawy z piłką. Dodatkową konkurencją pozasportową było budowanie najwyższej wieży z kubeczków.

Dla uczestników przygotowano lemoniadę przekazaną przez Annę Walczyńską oraz drożdżówki i pączki przekazane przez Beatę Kornatkę.

W drugiej części o charakterze artystycznym odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie niektórzy podopieczni DPS-ów i wolontariusze malowali, rysowali swoje wizje. Wykonane wspólnie prace znajdą się w późniejszym czasie na wystawie w młynie. Natomiast inni w tym czasie układali klocki, obrazy z puzzli, a wolontariusze wykonywali różne zwierzęta z balonów dla wychowanków DPS-ów. Podczas pikniku cały czas towarzyszyła muzyka przygotowana przez Bractwo Zabrodzkie, co niektórzy wykorzystali ją do tańca.

Na zakończenie imprezy Bractwo Zabrodzkie przekazało upominki sportowe dla Domów Pomocy Społecznej (piłki, rakietki do kometki, skakanki, hulajnogę i inne). We wrześniu br. z wychowankami DPS-ów spotkamy się po raz drugi na wycieczce autokarowej do Pałacu Chrzęsne.

Zdjęcia wykonali: Marta Kochańska i Arkadiusz Redlicki