Wizyta uczniów z ZS1 w Wyszkowie • Niegów 2023

Wizyta uczniów z ZS1 w Wyszkowie • Niegów 2023

14 czerwca 2023 r. w Zabytkowy Młyn „Nowość” w Niegowie mieliśmy przyjemność gościć licealistów z Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Była to niezwykła wizyta, pełna fascynujących doświadczeń i ciekawych momentów. 😊

Naszym gościom przedstawiliśmy historię młyna i zaprezentowaliśmy zgromadzone eksponaty. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć w działaniu silnik gazowy “Winterthur” oraz poznać wiele innych interesujących aspektów związanych z naszym zabytkiem.

Dodatkowo, na miejscu były dostępne dwie wystawy: pierwsza z nich to ekspozycja z okazji 160-lecia wybuchu Powstania Styczniowego, która wprowadziła nas w atmosferę ważnych wydarzeń z naszej historii. Drugą wystawę stanowiły obrazy Bogny Hiszpańskiej, które zachwyciły wszystkich niezwykłą techniką wykonania i kolorystyką.

Mimo kapryśnej pogody, nasi pełni energii goście postanowili samodzielnie rozpalić ognisko i przygotować pyszne kiełbaski. W międzyczasie część osób prowadziła rozgrywki piłki siatkowej.

Tego dnia zagościły u nas nowoczesne trendy – uczniowie nagrali energiczne TikToki na drewnianych podłogach młyna. To znak, że nasz zabytek idzie z duchem czasu i staje się miejscem, gdzie można połączyć tradycję z nowoczesnością.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie.

Zapraszamy ponownie!

Karol Krusiec