18 maja 2026 r. Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” zorganizowało IV Gminny Plenerowy Turniej Ringo – Zabrodzie 2026. W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 100 uczniów ze szkół podstawowych: Zabrodzie, Adelin, Dębinki. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą na mobilnych boiskach, ustawionych przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. Zadanie publiczne było sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Turniej miał charakter otwarty. Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym „do jednej porażki”. Zawodnicy grali indywidualnie w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV–VI (dzieci), kl. VII–VIII (młodzież). Mecze prowadzili nauczyciele WF ze szkół biorących udział w turnieju, między innymi Maciej Mędrzycki, Dariusz Kosiorek, Arleta Miąśkiewicz.
W trakcie turnieju wyłoniono zwycięzców I, II, III miejsca, którzy oprócz nagród rzeczowych odebrali dyplomy. W młodszej kat. wiekowej, wśród dziewcząt, laureatkami zostały:
I – Karolina Job,
II – Laura Wnuk,
III – Natalia Rachubka.
Wśród chłopców laureatami zostali:
I – Antoni Mróz,
II – Marcel Zdunek,
III – Mateusz Sykulski.
W kategorii kl. VII–VIII, laureatkami zostały:
I – Aleksandra Zaręba,
II – Julia Paź,
III – Iga Karmiłowicz.
Wśród chłopców laureatami zostali:
I – Łukasz Kaczmarski,
II – Franciszek Stadnik,
III – Karol Kurowski.
Dla wszystkich uczestników turnieju ringo przygotowano posiłek regeneracyjny, składający się z batonu i wody oraz poczęstunek (żurek i kiełbasę z ogniska). Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka Hanna Jędrysiak.
Podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia organizatorzy kierują do wszystkich zaangażowanych: nauczycieli, s. Margarity, Anny Król, pielęgniarki i członków Bractwa Zabrodzkiego.






