Piknik Integracyjny „Razem Łatwiej“ • Niegów 2018

Piknik Integracyjny „Razem Łatwiej“ • Niegów 2018

1 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 przy zabytkowym młynie Nowość w Niegowie rozpoczął się piknik integracyjny „Razem Łatwiej“.

W spotkaniu zorganizowanym przez Bractwo Zabrodzkie udział wzięli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Niegowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu należący do Szkolnego Koła Wolontariatu (ok. 80 osób).

Piknik integracyjny miał charakter zabawy sportowej, w której udział brały drużyny mieszane składające się z uczniów i podopiecznych DPS. Wśród konkurencji znalazły się: bieg slalomem między pachołkami, marsz z ringiem na głowie, marsz na trzech nogach, marsz z piłeczką pingpongową na łyżce, skoki w workach, rzut woreczkiem do celu, marsz w parach z balonem, przekładanie szarfy. Po krótkiej przerwie na regenerację sił odbyło się również przeciąganie liny, które dało wiele radości wszystkim obecnym.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się wspólne malowanie i śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu.

Dzień pikniku przypadł na Dzień Dziecka. Z tej okazji Arkadiusz Redlicki – prezes Stowarzyszenia Bractwo Zabrodzkie wszystkim dzieciom złożył życzenia.

Podczas spotkania Bractwo Zabrodzkie zadbało o słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych.

Joanna Bala – dyrektor Mazowieckiego Oddziału KRUS, a zarazem członek Bractwa, przywiozła dla dzieci gadżety wpływające na bezpieczeństwo na drogach.

Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką, którą zapewnił członek Bractwa pan Jan Ślendak.

Oprócz opiekunów z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie i członków Bractwa Zabrodzkiego uczestnikom pikniku towarzyszyli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu: p. Anna Topolewska, p. Barbara Redlicka, p. Mirosława Janaszek-Czajka, p. Elżbieta Banasiak oraz p. Maciej Mędrzycki.

Zdjęcia wykonała: Adriana Redlicka