Wyprzedaż garażowa dla Martyny Chojeckiej • Niegów 2023

Wyprzedaż garażowa dla Martyny Chojeckiej • Niegów 2023

18 czerwca przy Zabytkowym Młynie „Nowość” w Niegowie odbyła się niezwykła charytatywna wyprzedaż garażowa, której celem było zebranie funduszy na rzecz Martyny Chojeckiej, która doznała poważnych obrażeń w tragicznym pożarze. Jeśli jeszcze nie znacie historii Martyny, zachęcamy Was do zapoznania się z nią https://www.fundacja-jagoda.pl/martyna-chojecka-p1008/

To był wyjątkowy dzień pełen wsparcia, miłości i jedności. Chcielibyśmy podzielić się z Wami krótkim podsumowaniem tego niezapomnianego wydarzenia. Już tuż po godzinie 10:00 zjawili się pierwsi wystawcy: Nadleśnictwo Drewnica, Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia, wolontariaty ze szkół oraz stoiska gastronomiczne. O godzinie 11:00 prezes Bractwa Zabrodzkiego oficjalnie rozpoczął imprezę, witając wszystkich gości. A to dopiero początek niezwykłych atrakcji, które przygotowaliśmy.

Dzieci mogły cieszyć się przejażdżkami na koniach, a w fotobudce zaaranżowanej przez RedlickaPhotography można było zrobić pamiątkowe zdjęcie wśród kwiatów. Naszym gościom przedstawiliśmy także historię zabytkowego młyna “Nowość” i zaprezentowaliśmy działanie odnowionego silnika gazowego „Winterthur”. Ponadto OSP Zabrodzie przeprowadziła warsztaty z pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma.

Na miejscu serwowaliśmy pyszną pizzę z pieca opalanego drewnem, wyśmienite tosty i zapiekanki oraz orzeźwiającą lemoniadę w wielu smakach. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego swojskiego chleba ze smalcem i domowymi ogórkami oraz wyśmienitych ciast i babeczek.

Nie brakowało również atrakcji dla miłośników motoryzacji – odwiedziny radiowozu i policjantów, a także przejażdżki na motocyklu z klubu „MAD MOOSE“ z Łochowa.

Mimo kapryśnej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem – przy wszystkich stoiskach było tłoczno i wesoło. Można było kupić ręcznie robione kwiaty, unikalne przedmioty vintage, piękną biżuterię, obrazy, porcelanę, książki dla dzieci i dorosłych, a także różnorodne zabawki i odzież. Nadleśnictwo Drewnica przygotowało stoisko edukacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Dzięki Waszej ogromnej hojności i zaangażowaniu udało nam się zgromadzić ponad 4 500 zł. Zebrane fundusze przekazaliśmy naszej bohaterce Martynie – mamy nadzieję, że poprawią one jej życie i pomogą w dalszej rehabilitacji.

Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom: Osada Przygoda, MAD MOOSE FG Łochów – klub motocyklowy, Masarnia Robert Królik, InterEuropol – Piekarnia Szwajcarska, OSP Zabrodzie Ksrg, RedlickaPhotography, Nadleśnictwo Drewnica, wolontariat z Zespół Szkół Zabrodzie, wolontariat ze Szkoły Podstawowej w Adelinie, Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia, Komisariat Policji w Zabrodziu, Gmina Zabrodzie, Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu, Piekarnia „Oleńka”, Lene Grinn HMD, Party Balon_ dekoracje, ERKA Rafał Szulc Zegarmistrz, Sklep Kaszmir Wyszków, Pracownicy Grupy Robyg, Agnieszka Szafrańska, Sylwia Piekut, Justyna Chmiel, Ryszard Gawroński, Jacek Garbarczyk, Arkadiusz, Barbara, Adriana i Martyna Redliccy, Patryk, Sylwia i Julia Tchórzowie, Magda Szewczyk, Kasia, Zosia i Karol Krusiec, mieszkańcy gmin Zabrodzie i Tłuszcz.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy przybyli i wsparli naszą wyprzedaż swoją obecnością oraz naszym patronom medialnym: Tuba Wyszkowa i Nowy Wyszkowiak.

Wasze wsparcie i zaangażowanie sprawiają, że jesteśmy dumni z naszej społeczności – razem możemy dokonać wielkich rzeczy.