III Festiwal Biegowy „Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki“ • 2019

III Festiwal Biegowy „Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki“ • 2019

15 czerwca 2019 r. odbył się III Festiwal Biegowy Wzdłuż Mieniug i Wrzosowisk Mostówki, zorganizowany przez Gminę Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.

Miłośnicy tego sportu spotkali się w Mostowce i wspólnie korzystali z uroków malowniczych tras. Biegacze mieli do wyboru trasy na: 5 km i 10 km. Dla dzieci i młodzieży odbył się odpowiednio bieg na dystansie 600 m i 1200 m. W związku z wysokimi temperaturami powietrza bieg rozpoczął się już o godzinie 9.00. Dodatkowo przeprowadzono marsz Nordic Walking na 5 km, w którym wziął udział Arkadiusz Redlicki z Bractwa Zabrodzkiego, uzyskując 3 miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał bezpłatny pakiet startowy składający się z koszulki, butelki wody i batonika energetycznego. Na mecie na wszystkich uczestników czekali Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski i Nadleśniczy Artur Delegacz, wręczając pamiątkowe medale. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i upominki. Biegacze i kibice mogli poczęstować się grochówką przygotowaną przez organizatorów. Nadleśnictwo Drewnica wystawiło stoisko informacyjno-promocyjne, gdzie każdy mógł otrzymać sadzonki drzew iglastych i liściastych.

Zdjęcia pochodzą z archiwum Urzędu Gminy Zabrodzie.