XII Mazowiecki Bieg Norwidowski • Dębinki 2019

XII Mazowiecki Bieg Norwidowski • Dębinki 2019

29 września 2019 r. Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie zorganizowało we współpracy z: Fundacją Museion Norwid w Warszawie, Starostwem Powiatowym w Wyszkowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zabrodziu, XII Mazowiecki Bieg Norwidowski.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Gmina Zabrodzie. Patronat medialny sprawowały: Wyszkowiak, Nowy Wyszkowiak, Kurier W.

Bieg jak co roku został przeprowadzony na pięciu dystansach na trasie Głuchy – Dębinki i w pięciu kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich kategoriach biegu udział wzięło ponad 100 osób.

Laureaci na dystansie 200 m (3–6 lat):

 1. Klaudia Bylak
 2. Wiktoria Mikołajczyk
 3. Oliwia Mędrzycka
 1. Paweł Kozaczuk
 2. Mateusz Sasin
 3. Michał Pajorek

Laureaci na dystansie 500 m (7–9 lat):

 1. Judyta Karmiłowicz
 2. Karolina Bylak
 3. Barbara Warowna
 1. Karol Kosicki
 2. Szymon Stasiak
 3. Szymon Bulik

Laureaci na dystansie 1000 m (10–12 lat):

 1. Lena Jaworska
 2. Weronika Kamińska
 3. Gabriela Eliasz
 1. Dominik Kosicki
 2. Łukasz Adameczek
 3. Tymoteusz Stańczak

Laureaci na dystansie 2000 m (13–16 lat):

 1. Aleksandra Kołodziejczyk
 1. Marcel Mroczek
 2. Kajetan Zastawny

Laureaci na dystansie 5000 m (powyżej 17 lat):

 1. Renata Koll
 2. Roksana Falbowska
 3. Magdalena Woźniewska-Działek
 1. Marek Oleksiak
 2. Dominik Bala
 3. Mateusz Bala

Na parterze pałacu w Dębinkach przygotowano wystawę projektów architektonicznych studentów Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Projekt nosił nazwę Rewitalizacja historycznego założenia pałacowo-parkowego z adaptacją na muzeum Norwida i funkcje towarzyszące w Dębinkach przy ul. Pałacowej 7 (gm. Zabrodzie).

Po zakończonym biegu uczestnicy i kibice spotkali się na placu grillowym obok pałacu. Tam czekały już Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gajowianki z przygotowanym przez siebie wykwintnym bigosem i kiełbaskami do ogniska. Różne napoje gazowane, soki owocowe niepasteryzowane zasponsorowała Anna Walczyńska – prezes Stowarzyszenia Nadbużańskie Młynarze.

O godzinie 14.30 odbyła się ceremonia wręczania medali i nagród dla zwycięzców, ufundowanych między innymi przez: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Gminę Zabrodzie, Fundację Museion Norwid w Warszawie, Bractwo Zabrodzkie i anonimowych sponsorów.

Na zakończenie wydarzenia Arkadiusz Redlicki – prezes Stowarzyszenia Bractwo Zabrodzkie przekazał podziękowania i upominki dla osób i instytucji, które pomogły w organizacji biegu.

Podziękowania odebrały między innymi: Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie, Posterunek Policji w Zabrodziu, OSP w Zabrodziu, OSP w Słopsku, KGW Gajowianki, GOK w Zabrodziu, Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dębinkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie.

Zdjęcia wykonali: Małgorzata Wiśniewska, Arkadiusz Redlicki